Menekültmisszió

menekült gyerekek.jpg

A menekültmisszió a Magyarországi Református Egyház szolgálata, mely a menekülteket segíti az Istennel, pontosabban Jézus Krisztussal a Megváltóval való kapcsolat növekedésében. A misszió egyik ága inkább a gyakorlati, szociális jótékonyság terén, a másik ága a Bibliaismeret, lelkigondozás terén ad segítséget. Ennek keretében Bibliákat adunk különböző nyelveken, annak magyarázatával foglalkozunk, az érintettek hitbeli kérdéseiről beszélgetünk, életük fontos témáiban imádkozunk, segítünk gyülekezetbe kerülni, keresztyén vendéglátást biztosítunk. Időnként külföldön a migránsok közötti evangélium hirdetésben működünk közre. A menekültmisszió lelki ága kiegészül még hazai-nemzetközi diákok lelkigondozásával, és a nem keresztyén országokba való rövid távú Krisztusról tanúságtévők kiküldésével. Mindennek fő bibliai alapja Jézus szava: "Tegyetek tanítvánnyá minden népet" (Máté 28:19), "Aki hisz a Fiúban, örök élete van" (János 3:36)

A szolgálat vezetője: Dr. Dobos Ágoston
cím: 5561 Békésszentandrás Kálvin u. 14.
e-mail: dobos.agoston[kukac]gmail.com
telefon: 20/2435392