Börtönlelkészi szolgálat

börtön

„börtönben voltam, és eljöttetek hozzám” (Máté 25, 36)

A rendszerváltáskor előbb szabadlábra helyezték a vallási-lelkiismereti okokból bebörtönzött embereket, majd lehetővé vált a börtönmisszió. Jézus szava egyre több lelkipásztort indított arra, hogy látogasson a börtönökben, és vigye az evangélium gyógyító üzenetét a foglyoknak, illetve a foglyok családjainak. 2000-ben, amikor az Igazságügyi Minisztérium megállapodott a történelmi egyházak vezetőivel a börtönlelkészi szolgálat létrehozásáról, lelkészek és missziósok már minden büntetés-végrehajtási intézetben rendszeresen látogatták a fogvatartottakat. A megállapodás értelmében 10 intézetben lett református a börtönlelkész. Az elmúlt évek bővítéseinek köszönhetően már 13 lelkipásztor szolgál a Református Börtönlelkészi Szolgálat keretében, és számos lelkipásztor és missziói lelkületű gyülekezeti tag jár be a büntetés-végrehajtási intézetekbe.

A szolgálat vezetője: Szénási Jonathan Sándor

cím: 1151 Budapest, Alag utca 3.
e-mail: bortonmisszio[kukac]jobbadni.hu
telefon: +36-1-27 10 489, +36-30-51 80 174