Missziói Munkacsoportok

Károli Lelkiségi Háló

A KRE Lelkiségi Háló Munkacsoport, mint a Magyarországi Református Egyház zsinati munkacsoportja (Gér András László zsinati tanácsos és Hajdú Zoltán Levente missziói szolgálatvezető vezetésével), a 2022. évben azzal a szándékkal jött létre, hogy szolgálatával erősítse a Károli Gáspár Református Egyetem lelkiségét. A munkacsoport 2023. januárjától azon fáradozott, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem egészére vonatkozóan egy olyan stratégiai tervet dolgozzon ki, amely az evangéliumi lelkiség; a református, keresztény identitás; illetve az egyházi kapcsolatok erősítését kívánja elősegíteni.

Tartalmi szempontból hangsúly kerül az Igével való találkozás közvetlen alkalmainak előkészítésére, úgymint az áhítatokra, istentiszteletekre, Igére épülő interaktív kisközösségi alkalmakra, bibliakörökre, egyházi ünnepek közösségi megéléseinek lehetőségeire, egzisztenciális kérdések megvitatása az Egyházismeret tantárgy keretein belül és a megalakuló keresztyén szakmai fórumokra, nem utolsó sorban pedig a lelkészi jelenlét állandó biztosítására.

Ezek mellett a tervezet kitér az Egyetem egyházi kötődésének formai, szimbolikusabb megjelenési lehetőségeire. Ide tartozik az Egyetem kommunikációjának hitéleti tartalommal való gazdagítása, az MRE címerének általános használata, az oktató munkavállalók fogadalomtételének bevezetése, az egyházi év ünnepeit kísérő jelképek használata, illetve a kari események liturgikus kezdésének előmozdítása.