Missziói Munkacsoportok

Identitásbázis

A MRE különböző szintű vezetői – lelkipásztorok, esperesek, püspökök és gondnoktársaik – időről időre megjelennek a médiában, és nyilatkozatot tesznek az egyház képviseletében helyi vagy országos szinten. Ezekben a megszólalásokban lehetőségük van, hogy az egyház üzenetét közvetítsék szélesebb társadalmi körben, jórészt az egyházi nyelvezetet és gondolkozást kevéssé ismerő, nagy számú közeg számára.

Szükség van egy olyan támogatási anyagra, amely segít az MRE által képviselt értékek megfogalmazásában, valamint kívülállók számára közérthető módon való továbbadásában, vagyis hogy átgondoltan, összeszedetten és országos szinten egységes realitást képviselve jelenítsük meg az MRE valóságát, identitását.

Ez az információ jelen van egyházunkban: többen megküzdöttek már vele, hogy a hitükről, az értékrendjükről jól körvonalazottan és jól megfogalmazottan nyilvánuljanak meg. Ebből fakadóan egy szükség van ennek az információnak a begyűjtésére. Ez nem örökérvényű információ, hanem korhoz kötött pillanatfelvétel. Valójában a kultúra változásával az a kihívásokra adott válaszunk is változik, ebből fakadóan más felületek lesznek hangsúlyossá az örök igazságokból. A ma kérdése, hogy Isten országa valóságának mely elemei azok, amelyekre rezonál, amelyekhez kapcsolódni tud a mai kultúrában élő hívő magyar református ember.

A projekt egy jól áttekinthető, a köz számára értelmezhető, közreadható záródokumentummal zárul.

Bővebb információkkal, anyagokkal hamarosan jelentkezünk!